237431. VÆGLAMPER, 3 stk, forskellige modeller, 20. århundrede.
2-armet lampe med bøjelige arme.
Lampe med bøjelig arm, rød skærm.
2-armet lampe, pink og grøn gennembrudt metalskærm, højde ca. 35 cm.
Brugsslitage, pletter, mindre farvetab, lyserøde/grønne skærme med buler.