2369209. AXEL KUFUS. Spisebord / skrivebord.
Bord af Axel Kufus. Udkast: 1987. Model fra en lille serie lavet af samme materiale hele vejen igennem, multiplex birketræ i rødbrun, gering. Stemplet nedenfor.
ca. H 74 cm x B 130 cm x D 80 cm Andet bord findes under varenummer 2369149.
Brugstegn til stede. Små ridser, stød og defekter i multiplexen.