KARLHEINZ SCHRADER (1925-2012). havlandskab.

2345613. KARLHEINZ SCHRADER (1925-2012). havlandskab.

Karlheinz Schrader (1925-2012), havlandskab, olie på lærred, 2. halv 20 Century, signeret nederst til venstre og indskrevet, ca. 60 x 91 cm, med ramme ca. 74,5x105,5 cm.

Hamborg marinemaler.

Et par små buler, den ene med en lille afslag af maling, stel med brugsspor.

Få foretaget en gratis vurdering!

Hamborg marinemaler.

Antal besøg: 1.097