Karlheinz Schrader (1925-2012), havlandskab, olie på lærred, 2. halv 20 Century, signeret nederst til venstre og indskrevet, ca. 60 x 91 cm, med ramme ca. 74,5x105,5 cm.
Hamborg marinemaler.
Et par små buler, den ene med en lille afslag af maling, stel med brugsspor.
Hamborg marinemaler.