Sæt GRAPHICS, tema Halmstadsgruppen, Axel Olson, Esaias Thorén og Sven Jonson.
233644. Sæt GRAPHICS, tema Halmstadsgruppen, Axel Olson, Esaias Thorén og Sven Jonson.
Sven Jonson, "natbillede", litografi, signeret og nummereret 165/200, billedmål ca 26 x 34,5 cm Esaias Thorén, litografi, signeret og dateret -70, billedmål ca 40 x 30 cm Axel Olson, farvesyninger, signeret og nummereret 29 / 150, billedstørrelse ca 23,5 x 29 Axel Olson, litografi, signeret og nummereret 45/350, billedstørrelse ca 38 x 53 cm.