Kameraet er udvendigt i god brugt stand. Delvis lakslitage og ridser, læderbeklædningen mangler på funktionsuret. Kameraet virkede på tidspunktet for testen. Det medfølgende originale batteri kunne ikke oplades.
Stockholm Auctions Hamburg garanterer ikke funktionalitet.