Hasselblad 500 EL/M krop.

Hasselblad 500 EL/M krop.
2324273. Hasselblad 500 EL/M krop.

Hasselblad 500 EL/M Body, motoriserede 6X6 mellemformat kameraer til 120 rulle film. Byggeår 1970-1984.

Tilbehør: oplader med batteripakke (kan ikke længere oplades. ) udløserkabel ca. 2,90 m.

Kameraet er udvendigt i god brugt stand. Delvis lakslitage og ridser, læderbeklædningen mangler på funktionsuret. Kameraet virkede på tidspunktet for testen. Det medfølgende originale batteri kunne ikke oplades.

Stockholm Auctions Hamburg garanterer ikke funktionalitet.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.127