23147. SERVICEDELE, 39 dele, keramik, Bo Fajans, Gefle.
11 dybe tallerkener, diameter 24 cm.
12 dybe tallerkener, diameter 16,5 cm.
11 tallerkner, diameter 18 cm.
4 skåle, diameter 16,5 - 23, højde 5 - 7 cm.
Kande, højde 16 cm.
Brugsslitage, krakeleringer, hak.