En sølvforgyldt herrering prydet med blå og hvide cubic zirconia sten, med skuldre i urarmbåndstil.
Midterstenen er en bezel-set oval-cut rig blå cubic zirconia på 7 x 5 mm ca., bezel-set.
De omgivende sten er 12 x kanalsat runde hvide cubic zirconia på hver 2 mm diameter, ca.
Denne ring er tofarvet sølv og forgyldt sølv (forgyldt), stemplet "925".
EU-ringstørrelse: 59. UK ringstørrelse: R. Ringhovedets bredde: 13mm.
Samlet vægt: 8,1 gram.
Som ny/god.