2289326. THOMAS WRIGHT, bordpendul, Dorking, England.
Urkasse fineret i mahogni, streger, dekorative elementer og sider med gennembrudt dekoreret messing, løve mascarons, urskive dateret 1818, Højde ca 58 cm, pendul fås.
Slitage, tørre revner, opgavenøgle mangler, Ingen funktionsgaranti.