2280568. HERMANN FOCKE. Skulptur, foldeplast, 2000.
Hermann Focke (1924-2020), skulptur, foldeplast, 2000. Skulptur lavet af trykt og foldet papir på hvidlakeret træsokkel i terning af klart akrylglas, dateret på soklen og stemplet med kunstneren, H.35,5cm, L.33cm, B.33cm.