SØLV, 1800-/1900-tallet.

SØLV, 1800-/1900-tallet.
227776. SØLV, 1800-/1900-tallet.

Bestående af: Dosa, AF Hellman Uppsala 1830, diameter 6 cm.
Mælkekande, formentlig August Wilhelm Arnesen Stockholm 1879, højde 13 cm.
Æske i glas med sølvlåg, GAB Stockholm 1886, diameter 6,5 cm.
Såsslev, stemplet AA, Stockholm 1881, længde ca. 19,5 cm.

Totalvægt eksklusiv glas ca. 539 gram.

Slitage, skader, reparationer, graveringer.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 903