SKÅL med FALD, sølv, Sverige, 1865.

227506. SKÅL med FALD, sølv, Sverige, 1865.

Dobbeltstemplet masterstempel, uklart.
Kant med dekoration af blade med agern.
Skålhøjde ca 11,5 cm.
Fedtdiameter ca 21 cm.
Samlet vægt ca 488 gram.

Have på. Mindre buler. Spændet indretning. Dele af bladdekoration mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Skålhøjde ca 11,5 cm.
Fedtdiameter ca 21 cm.
Samlet vægt ca 488 gram.

Antal besøg: 926