PETER AUGUST JOHANSEN (1884-?). Stilleben med æbler.

2245932. PETER AUGUST JOHANSEN (1884-?). Stilleben med æbler.

Peter August Johansen (1884-?), stilleben med æbler, olie på lærred, 1951, signeret 'P. Aug.J. 51.', ca. 30 x 49 cm, med ramme ca. 39x57,5 cm.

Enkelte krakeleringer, båren trænger let igennem i overkanten.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.069