223404. STOLE 4 stk, "Charlotta" ifølge oplysning designet af Kerstin Hörlin-Holmquist og SPISEBORD, ASKO Export. Anden halvdel af det 20. århundrede.
4 stole, mærket ASKO Export.
Spisebord mærket ASKO Export. Længde 130 bredde 90 højde 71,5 cm + 3 tillægsplader á ca 30 cm.
Slitage, malingstab, ridser, pletter.