JAROSLAV STRANSKY (GEB. 1949). landskab.

2231335. JAROSLAV STRANSKY (GEB. 1949). landskab.

Jaroslav Stransky (født 1949), landskab, olie på fiberplader, 1981, signeret og dateret, ca. 45,5 x 44,5 cm, med ramme ca. 58x58 cm.

Kunstneren, der er uddannet i Tjekkoslovakiet, har boet i Ruh-området siden 1981. Hans værker kan findes i talrige private samlinger og gallerier i det nordlige Tyskland.

Ingen anmærkninger.

Få foretaget en gratis vurdering!

Ingen anmærkninger.

Antal besøg: 936