Mark Brown (f. 1970), HELP, mixed media med akryl, spraymaling, stencils på polyesterstof, old school stencilgraffiti, farvet frihånd, 2022, signeret og dateret, verso igen signeret, dateret, betitlet og forsynet med kunstnerens stempel, ca. 90x70 cm.
Freelancekunstneren Marek Braun bor og arbejder i Hamborg.
Hans inspirationskilde er moderne multimediepopkultur med dens mange facetter af hverdagen... ekspressive, abstrakte og storformatsformer er også en del af den.
Hans udtryksmidler består af en lang række forskellige teknikker... såsom: maleri, graffiti, serigrafi, fotografi, plakater, collage og objekter. Materialerne er også mangfoldige og utraditionelle.
Ingen anmærkninger.
Ingen anmærkninger.