Hellig ko. Indien. 20 århundrede.

2214431. Hellig ko. Indien. 20 århundrede.

Træ, udskåret, 2 dele, malet. på træplade med hjul. HxBxD: ca. 83x95x35 cm, HxBxD: ca. 92x91x35 cm (samlede mål).

Slid, afskalning, spændingsrevner.

Tema

Asian art from a German private collection

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 373