2197891. L. VOIGT. efterårslandskab.
L. Voigt, formentlig østrigsk kunstner, efterårslandskab, olie på panel, begyndelsen af 1900-tallet, signeret i rødt, ca. 31 x 15 cm, med ramme ca. 46x30 cm.