HELLMUT HOHLFELD (20. JH.). bjerggård.

2194750. HELLMUT HOHLFELD (20. JH.). bjerggård.

Hellmut Hohlfeld (20. århundrede), Berghof, olie på lærred, 1960/70'erne, signeret nederst til højre, kunstneradressestempel på båren, ca. 60,5 x 50,5 cm, med ramme 80 x 69,5 cm.

Delvis craquelure, stel med små afslag.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 897