2194750. HELLMUT HOHLFELD (20. JH.). bjerggård.
Hellmut Hohlfeld (20. århundrede), Berghof, olie på lærred, 1960/70'erne, signeret nederst til højre, kunstneradressestempel på båren, ca. 60,5 x 50,5 cm, med ramme 80 x 69,5 cm.