EIZÔ KATO (1906-1972). Andejagt i sivene.

2194430. EIZÔ KATO (1906-1972). Andejagt i sivene.

Eizô Kato (1906-1972), andejagt i sivene, akvarel, signeret nederst til venstre, ca. 34,5 x 50,5 cm, indrammet bag glas ca. 47,5 x 64 cm.

PROVENIENS: Fremtrædende privatsamling/Palæ Schleswig-Holstein.

Let brunet, få pletter.

Få foretaget en gratis vurdering!

Let brunet, få pletter.

Antal besøg: 629