738. SLAGRIFFEL MED BIPSET, fremstillet af Schilling.

738. 2193628. SLAGRIFFEL MED BIPSET, fremstillet af Schilling.

Tudlængde 80 cm. Groft riflet tøndekaliber ca 15,5mm, guldforgyldte låse med gravering, dyreformede haner med gravering og forgyldning, trækolbe med udskæringer, numsekasse. Der medfølger et ekstra haglgeværløbssæt, løbslængde ca 85,5 cm, kaliber ca 15,7 mm. Original trækasse medfølger med diverse tilbehør såsom pulverhorn, værktøj, beholdere.

Renoveret? Små mærker på stemplet og blåning ellers MEGET GOD STAND Forsendelse efter aftale.

Tema

Spring gun auction

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Spring gun auction

Katalognr.
738
Antal besøg: 1.720