217644. SOVEVÆRELSESBORD / GRYDESKAB, 1 par, Art Nouveau, tidligt i det 20. århundrede.
Intakt dekoration af roser, løse stenplader.
Længde 40 bredde 40 højde 75 cm.
En disk med reparation. Kantstødt. Slitage, pletter, stødmærker, mindre finerskader, enkelte steder falmet.