GULV i egetræskasse. Denclock. Anden halvdel af det 20. århundrede.
217091. GULV i egetræskasse. Denclock. Anden halvdel af det 20. århundrede.
Gulvur i trækasse og urskive med romertal og stemplet Denclock Dekorationer i malet plastik omkring urskiven Dørsæt med blyindfattet farvet glas Løst vedhæng og to vægte medfølger Højde 194 cm Bredde højst 42 cm Dybde højst 23 cm.