HEINRICH FAUST (1910-1981). Heste i en storm.

2169510. HEINRICH FAUST (1910-1981). Heste i en storm.

Heinrich Faust (1910-1981), Heste i tordenvejr, olie på lærred, 1950'erne, signeret, ca. 70 x 90 cm, med stukramme ca. 105x126 cm.

PROVENIENS: Fremtrædende privatsamling/Palæ Schleswig-Holstein.

Let snavset, forstærket på bagsiden med pletter i det nederste område.

Tema

Paintings and Antiques from a mansion in northern Germany: Part 2

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Antal besøg: 6.605