517. DOBBELT BUMPER BORING, Enkeltskud, fabrikat Collath & Söhne, kaliber 12/65-9,3x65R Collath, best.nr 19386, se nr. SE1990423.

517. 2160693. DOBBELT BUMPER BORING, Enkeltskud, fabrikat Collath & Söhne, kaliber 12/65-9,3x65R Collath, best.nr 19386, se nr. SE1990423.

Kombinationstype Kugle/kugle/skud, antal patroner 3, løbsarrangement Side om side, løbslængde 69 cm, klasse 1. Smalboret ca 1/1 choker, stålfarvet bundkøler med gravering, underarm og hornbøjle, dobbelt aftrækker med blødt tryk på fronten, netskåret forende, trækolbe med pistolgreb og kindstøtte, kolbemagasin med indgraveret luge, hornskovl, stropper, topmonteret Emil Busch AG 2, 75x i firefods krogbeslag. Læsseværktøj (3 Die Set) Ch4D i kaliber 9,3x65R medfølger.

Mærker på stemplet og blåring, fast stempelbremse i pistolgrebet, Brugsslitage, små pletter i løbet.

Tema

Spring gun auction

Få foretaget en gratis vurdering!

Tema

Spring gun auction

Katalognr.
517
Antal besøg: 1.951