Sæt , inklusive vinglas og skåle. 1900-tallet.

21448. Sæt , inklusive vinglas og skåle. 1900-tallet.

10 vinglas, poleret indretning, højde 15,5 cm.
Skål, lilla, skåret dekoration, diameter 22, højde 9 cm.
Skål på fod med låg, klart glas, dekoration af blomster, total højde 26 cm.
Skål, grøn, poleret dekoration, diameter 13 cm.
Skål på fod med låg, tot højde 19 cm.
Skål på fod, ternet dekoration, højde 10 cm.
Skål, ternet dekoration, diameter 18 cm.
Skål, Ekenäs, rutsjebane 21, højde 10 cm.
Bordsæt med bakke, sukkerskål og skål med greb.

Lejlighedsvis mindre Kantstødt. Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.604