Bordlampe, utydeligt signeret, Kosta, tot højde ca. 37,5 cm.
2 skåle / lanterner, skrue, højde ca. 11 cm.
Skål, pink, Flygfors Coquille signeret, længde 15,5, højde 7,5 cm.
Vase, grøn, usigneret, højde 24 cm.
Krus, grønt, uskilt, højde 17 cm.
Vase, blå, Boda Nova, højde 33 cm.
Flaske, klart glas, osign, tot højde 25 cm.
Skål, Orrefors, diameter 28 cm.
Skål, klart glas, "Flora", Oiva Toikka Nuutajärvi, rutsjebane 19, højde 10 cm.
Skål, design Alvar Aalto Iittala, højde 9,5 cm.
Skål orrefors med gavegravering i bunden.
Brugsslitage, lejlighedsvise ridser.