211112. KAFFESERVICE, 28 dele, porcelæn, "Musselmalet" Royal Copenhagen Danmark.
11 kopper med 12 tønder. (3 kopper 2. klasse.) Sukkerskål (uden låg, 2. sort.) Flødekande (2. sort.) 12 plader, (7 st 2: en slags.), diameter ca. 17 cm.
Serveringsfad, længde 24 cm.
Bladformet fad, (2. sort.) længde 26,5 cm.
Fedt, (2. sortering.) længde 31 cm.
Brugsslitage, lejlighedsvis Kantstødt. Bladformet fad med reparation/retouchering. Sukkerskål mangler låg. Omkring halvdelen 2. klasse.