WP EBERHARD EGGERS. "Hawaiian Stilllife III" eller "Stilleben mit einer sich anlehnenden Banane", litografi, signeret, dateret 75, nummereret 45/75.

2109711. WP EBERHARD EGGERS. "Hawaiian Stilllife III" eller "Stilleben mit einer sich anlehnenden Banane", litografi, signeret, dateret 75, nummereret 45/75.

Billedareal ca 45 x 39 cm.

Litteratur: C. von Kühl, "WP Eberhard Eggers, Das graphische werk, Band III, 1975-1981", s. 38, nr. 36.

uindrammet.

Tema

W.P. Eberhard Eggers

Få foretaget en gratis vurdering!

Billedareal ca 45 x 39 cm.

uindrammet.

Tema

W.P. Eberhard Eggers

Antal besøg: 275