TAKKRONA, 5 lyspunkter, omkring århundredeskiftet 1900.
204924. TAKKRONA, 5 lyspunkter, omkring århundredeskiftet 1900.
Højde ca 112 cm.
Have på. Nederste glasparti med skader. Kopbeslag mangler skruer. Eventuelt omarbejdet. Tagplade med huller til yderligere 3 lyspunkter, som mangler. Boringer som formentlig er senere. Metalramme med skader.
Højde ca 112 cm.