2045465. Wittmann, Sofa 'Atlantis No. 4220'.
2 personers. Betræk i sort læder (Vachette 1160, farve: ibenholt). Kuglefødder og fod, sortmalet. Venstre side hævet med aftagelig rygpude. HxBxDxSh: ca. 78 cm x 165 cm x 85 cm x 41 cm.
Fremstår med brugsspor, overfladiske ridser, slid på bagsiden af ryglænet.