VAS, "Tusind vinduer". Højde 15,5 cm SKÅL, mærket "Orrefors - Sverige". Højde SKÅL, signeret Lars Hellsten, diameter 30 cm.
Slitage, Tusind vinduer med mindre Kantstødt.