SØLV, 5 dele, 1800-/1900-tallet.

203152. SØLV, 5 dele, 1800-/1900-tallet.

Stok med sølvgreb, svensk import, længde ca. 80 cm.
Sugarrush, Wållers 1839, længde 20 cm.
Ske, B Tornberg, 1826, længde 22,5 cm.
Sukkertang, stemplet JLH Stockholm 1948.
Ske, utydeligt mesterstempel, 1861.

Vægt (ekskl. Stok) ca. 156 gram.

Skader på stok, finish mangler. Have på. Gravering. Skader på en ske.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 921