SMYKKER, 4 dele, delvist sølv, 1800-/1900-tallet.

202855. SMYKKER, 4 dele, delvist sølv, 1800-/1900-tallet.

Armbånd, stemplet med svane, sølv, længde ca. 18 cm.
Broche/vedhæng, mangler dekorative sten og nål, sølv, diameter ca. 6 cm.
Ring, senere omarbejdet med finske frimærker, sølv, str. ca. 17.
Armbånd, bredde ca. 8-12 mm, længde ca. 18 cm.

Slitage, skader, reparationer, omarbejdet. Dekorationssten mangler.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 767