2016573. HANS KECK (1875-1941). barnevogn.
Hans Keck (1875-1941), gående kvinde, bronze, flerfarvet patina, med udskåret elfenben, signeret 'H. Keck fec.', højdetal ca. 22 cm, med fodhøjde ca. 30 cm.