CHARLES & RAY EAMES. Vitra, kontorstol EA 118.

2015658. CHARLES & RAY EAMES. Vitra, kontorstol EA 118.

Udkast: 1958. Drejelig, med hjul, højdejusterbar, vippefunktion. Aluminium, forkromet. Hopsak betræk i limegrøn. Mærket med etiket. HxBxSh: 83-95x55x45-57cm.

Fremstår med brugsspor, plastikhætte under sædet mangler. Arbejdede med katalogisering. Der gives ikke funktionsgaranti.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.112