2013261. SOFA, læder, 1920'erne.
Sofa 1920'erne, grønt læder, bejdset træ.
Højde 94 cm Sædehøjde 42 cm Længde 150 cm Dybde 80 cm.
Aldersslitage, Brugsslitage. Læder med patineret overflade. Hjørner med brugsspor, ellers overfladiske ridser, se billeder.