Sæt NYSØLV, 7 dele, Bl a CG Hallberg, 1900-tallet.
200172. Sæt NYSØLV, 7 dele, Bl a CG Hallberg, 1900-tallet.
Bakke, med vinrankedekoration, diameter ca. 45 cm Skål, højde 19 cm Nat lysestager, et par, Carl Robert Carlström, højde 8 cm Servietstativ. længde 14 cm Håndtagsskål med glasindsats, CG Hallberg, længde 23,5 cm Æggebæger, diameter 4,5 cm.
Slitage, ridser, enkelte dele med forsølvning delvist slidt væk.