Sæt NYSØLV, 7 dele, Bl a CG Hallberg, 1900-tallet.

200172. Sæt NYSØLV, 7 dele, Bl a CG Hallberg, 1900-tallet.

Bakke, med vinrankedekoration, diameter ca. 45 cm Skål, højde 19 cm Nat lysestager, et par, Carl Robert Carlström, højde 8 cm Servietstativ. længde 14 cm Håndtagsskål med glasindsats, CG Hallberg, længde 23,5 cm Æggebæger, diameter 4,5 cm.

Slitage, ridser, enkelte dele med forsølvning delvist slidt væk.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 578