Sæt , 4 dele, Alvar Aalto og Timo Sarpaneva, Iittala.

198103. Sæt , 4 dele, Alvar Aalto og Timo Sarpaneva, Iittala.

Vase, signeret TS, "Crocus" Timo Sarpaneva Iittala, højde ca. 15 cm.
Vase, "Savoy" Alvar Aalto Ittala, højde ca. 9,5 cm.
2 lysestager, "Festivo" Timo Sarpaneva, Ittala, højde ca. 12 cm.

Brugsslitage.

Få foretaget en gratis vurdering!

Brugsslitage.

Antal besøg: 1.350