ET STORT MARMOR- OG POLERET SKIFFERUR.

1977921. ET STORT MARMOR- OG POLERET SKIFFERUR.

I slutningen af det 19. århundrede, den 10 cm emaljerede urskive med romersk kapitel, til en 8-dages fransk messing urværk, der slår på en klokke, indeholdt i en stor arkitektonisk poleret sort skiferkasse med grønne marmordetaljer, og besat med en patineret bronzefigur af en eftertænksom klassisk klassiker kvinde hvilende på en knækket kapital, 47 cm høj, 54 cm bred, 20 cm dyb.

vase med små kantafslag, et stykke bundliste mangler, ingen nøgle, ingen pendul, bevægelse ikke garanteret, malingssprøjt.

Få foretaget en gratis vurdering!

The Auction Hub
Antal besøg: 559