Skål, "Tusind vinduer", Simon Gate, Orrefors, højde 12 cm.
Skål, Orrefors, Berit Johansson, højde 12,5 cm.
Skål, poleret dekor, usigneret, højde 11 cm.
Vase, Orrefors, højde 18,5 cm.
6 brændevinskopper, Orrefors, højde 10,5 cm.
6 stropper, pink glasmasse, højde ca. 19,5 cm.
Mindre Kantstødt på tusinde mønstre.
Brugsslitage.