BLOCK LOCK REVOLVER, belgisk, midten af 1800-tallet, Colt Navy model.
1937168. BLOCK LOCK REVOLVER, belgisk, midten af 1800-tallet, Colt Navy model.
Kaliber .36, på tønden mærket COLT BREVETE, nummereret 7452, tønde og tromle med kontrolstempler, tromlen mærket N. GILCN, i skattekiste med tilbehør, længde ca 33 cm.
Mindre slitage, nøgle til skattekiste mangler, god mekanik.