19327. Sæt , 4 dele, inklusive vægplade Lisa Larson.
Vægplade med kattemotiv, Lisa Larson, Gustavsberg, 22,5 x 22,5 cm.
Tønde, Blue Fire Rörstrand, længde ca. 40 cm.
Lågskål/urne, grøn, Upsala-Ekeby 2617, højde ca. 23 cm.
Vase, blå, Bo Fajans Gefle, højde ca. 18 cm.
Barrel Blue Fire med fabrikationsfejl, ridser og Kantstødt.
Glasurhak på Uppsala-Ekeby låg.
Brugsslitage.
Brugsslitage.