Sæt , 3 dele, Gunnar Nylund, Laholm og Jani Keramik.

192723. Sæt , 3 dele, Gunnar Nylund, Laholm og Jani Keramik.

Vase / Kande med hank, Gunnar Nylund Rörstrand, 2. klasse, højde ca. 23 cm.
Skål, Jani keramik, længde ca. 15,5 cm.
Vase, Laholm, højde ca. 15,5 cm.

Brugsslitage, mærker, krakeleringer. Fed Jani keramik med Kantstødt og afvisning.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 1.229