192578. TOILETBORD, Art Nouveau, begyndelsen af det 20. århundrede.
Toiletbord med skabe, hvoraf nogle er dekoreret med skuffer, låger med indvendig dekoration.
Længde 117 bredde 48 total højde ca 182 cm.
Slitage, pletter, knopper. Der mangler et beslag. Ramme omkring spejl med samlinger i samlinger.