190927. FOOD SERVICE, porcelæn, 58 dele, KPM, Polen, 20. århundrede.
Polykrom blomsterdekoration med guldkant.
12 flade plader.
12 dybe tallerkener.
12 salat-/forretstallerkener.
12 plader.
1 kande.
1 sauceskål.
8 serveringsskåle/fade.
Nogle dele med Kantstødt. Brugsslitage.