Gateleg Table, England, 1800-tallet.

1899410. Gateleg Table, England, 1800-tallet.

massiv eg. Rektangulær ramme med firkantede seler. Leddede, kølleformede ben. Oval tallerken med aftrappet kant. HxBxD: ca. 73x131x103 cm.

Brugsspor, spændingsrevner i hele pladen, små ridser på steder, et kryds og prikker skåret ind i en sidevinge af en andens hånd.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 462