Vase, snoet, G Wärff Kosta Boda 48924.
Skålvase, rund, skåret dekoration, Ingeborg Lundin Orrefors.
Skål og vase, "Corona" Lars Hellsten Orrefors.
Skål "Belle" Jan Johansson Orrefors.
Højde ca. 8,5 - 28 cm.
.
Brugsslitage, lejlighedsvise ridser.
Mikroovn på vase G Wärff.
Højde ca. 8,5 - 28 cm.
.
Mikroovn på vase G Wärff.