187940. Kommode med stenplade, gustaviansk stil, 20. århundrede.
Med intarsia dekoration af mand og kvinde.
Nøgle til øverste skuffe er tilgængelig.
Længde 87,5 bredde 41 højde 73 cm.
Et ben med reparation/skade. Stødskader, slid.
Nøgle til nederste skuffe mangler. Rygstykke med skade.
Nøgle/nøgler findes