Sæt SØLV, 27 delt, mest te- og kaffeskeer, 20. århundrede.

183672. Sæt SØLV, 27 delt, mest te- og kaffeskeer, 20. århundrede.

Festen indeholder blandt andet 17 kaffeskeer i forskellige modeller, svenske og udenlandske frimærker.
Sukkertang, ustemplet, længde ca. 14,5 cm.
Ske dekoreret med slange, ustemplet, længde 11 cm.

Vægt 403 gram.

Slitage, skader, monogram.

Få foretaget en gratis vurdering!

Vægt 403 gram.

Slitage, skader, monogram.

Antal besøg: 649