Sæt SØLV, 27 delt, mest te- og kaffeskeer, 20. århundrede.
183672. Sæt SØLV, 27 delt, mest te- og kaffeskeer, 20. århundrede.
Festen indeholder blandt andet 17 kaffeskeer i forskellige modeller, svenske og udenlandske frimærker.
Sukkertang, ustemplet, længde ca. 14,5 cm.
Ske dekoreret med slange, ustemplet, længde 11 cm.