KASSE, trold 1700-tallet.

183613. KASSE, trold 1700-tallet.

Egetræ. Rig dekoration i kommensnit. Buet låg og smedede beslag. Længde 57, bredde 36, højde 24 cm.

Slitage, tørre revner, låse mangler, suppleret.

Få foretaget en gratis vurdering!

Antal besøg: 688